
Archieffoto
Biblionet Groningen organiseert deze maand de regionale voorrondes van De Nationale Voorleeswedstrijd. Er zijn 12 schoolkampioenen die tijdens de regionale voorronde hun uiterste best gaan doen om een plek in de provinciale finale te bemachtigen.
Regionale voorronde in Veendam
Bibliotheek Veendam organiseert op woensdag 12 februari een regionale voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. Daar doen de schoolkampioenen van 12 basisscholen uit Veendam en Pekela aan mee. De wedstrijd wordt gehouden in een van de theaterzalen van het Van Beresteyn theater, met de welbekende voorleesstoel op het podium. De middag wordt gepresenteerd door leesconsulenten Wiebje Geerts, Miriam Jepma-Plugge en Anne Kamps.
De jury voor deze voorronde bestaat uit de burgemeester van Veendam Annelies Pleyte, de burgemeester van Pekela Jaap Kuin en voorleesconsulent Tinette Bloem.
Provinciale finale
De winnaars van de voorrondes gaan door naar één van de twee halve finales. Acht voorleeskanjers stromen door naar de provinciale finale op woensdagochtend 16 april in vanBeresteyn in Veendam. Uiteindelijk lezen twaalf provinciale voorleeskampioenen tijdens de landelijke finale in mei in Utrecht voor uit hun favoriete boek en strijden ze om de titel De Nationale Voorleeskampioen 2025.
De Nationale Voorleeswedstrijd
De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen in samenwerking met de Vereniging Openbare Bibliotheken. In de provincie Groningen is de coördinatie van deze wedstrijd belegd bij Biblionet Groningen. Het doel van de wedstrijd is om kinderen te motiveren om te lezen en hen enthousiast te maken voor jeugdboeken