
Foto GemeenteBelangen Veendam
Bewoners van de Tijdensstraat, Dr. Bekenkampstraat en Dr. Koppiusstraat in Veendam ervaren steeds meer parkeerproblemen. Volgens omwonenden is het vooral na werktijd lastig om een parkeerplaats in de buurt van hun woning te vinden. GemeenteBelangen Veendam (GB) bracht op zaterdag 10 oktober een bezoek aan de buurt om de situatie zelf te bekijken.
Bewoners hebben bij de politieke partij aangegeven dat de parkeerdruk de laatste tijd is toegenomen. Automobilisten moeten regelmatig rondrijden om een vrije parkeerplaats te vinden. GemeenteBelangen wil daarom onderzoeken of er mogelijkheden zijn om extra parkeergelegenheid te realiseren.
Ook de inrichting van de openbare ruimte kwam tijdens het bezoek ter sprake. Volgens bewoners wordt een voormalig speelplein nauwelijks nog gebruikt waarvoor het oorspronkelijk bedoeld was. De plek zou tegenwoordig vooral dienstdoen als hangplek en er wordt regelmatig afval achtergelaten. Dit zorgt bij omwonenden voor een onprettig en soms onveilig gevoel.
GemeenteBelangen heeft de signalen meegenomen naar de fractie. De partij wil eerst duidelijk krijgen hoe groot de parkeerproblemen daadwerkelijk zijn. Vervolgens kan worden bekeken welke aanpassingen mogelijk zijn om de parkeersituatie in de buurt te verbeteren.
Concrete plannen voor extra parkeerplaatsen zijn er op dit moment nog niet.