Overslaan en naar de inhoud gaan

Angelo Cijntje nieuwe trainer Veendam 1894 JO19-1

Door Hoofdredactie op vrijdag, 14 augustus, 2026 - 15:25

Door Klaas Fleurke

Oud-profvoetballer Angelo Cijntje is de nieuwe trainer van Veendam 1894 JO19-1. Vanaf deze plaats wensen we hem veel succes toe als oefenmeester van de Veendammer voetbaltalenten, aldus Klaas Fleurke.

Mooi dat de oud-prof van BV/SC Veendam deze stap heeft gezet. De club hoopt dat hij zijn ervaringen uit het betaalde voetbal kan overbrengen op de oudste jeugd van de geelzwarten. Cijntje speelde maar liefst elf seizoenen aan De Langeleegte bij BV/SC Veendam. De onverzettelijke verdediger kwam tussen 2002 en 2013 in totaal 331 keer in actie voor de club. Later verdedigde hij samen met Marnix Kolder enkele seizoenen de clubkleuren bij de amateurs van Veendam 1894.

Afgelopen zomer was Cijntje nog actief op het WK in dienst van Curaçao als performancecoach (prestatiecoach). In dat vakgebied draait het om fysieke en mentale fitheid, het stellen van meetbare doelen, het doorbreken van patronen en het verbeteren van routines, focus en energie. In de sportwereld ligt de nadruk op kracht, snelheid, blessurepreventie en het optimaliseren van atletische prestaties. Deze achtergrond zal hij ongetwijfeld benutten in zijn nieuwe rol als voetbaltrainer.

Cijntje is eigenaar van Sportschool Cijntje Personal Fit en wordt nu de nieuwe trainer en technisch roerganger van JO19-1 aan De Langeleegte. Klaas Fleurke, betrokken clubman van Veendam 1894, spreekt van een waardevolle versterking voor de jeugdopleiding.

Zo coach je nog het nationale team van Curaçao in de VS, Mexico en Canada, en zo sta je voor de JO19-1 van Veendam 1894 aan De Langeleegte. Het kan verkeren, maar het lijkt een mooie match.