Overslaan en naar de inhoud gaan

112

112

Felle camperbrand aan de Pijlkruidstraat in Wildervank

Door Hoofdredactie op donderdag, 1 januari, 2026 - 20:56

Door Michael Huising

Aan de Pijlkruidstraat in Wildervank is donderdagavond een camper volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd op een stuk braakliggend terrein, tegenover een parkeerplaats. De brandweer en politie rukten met spoed uit na de melding.

Bij aankomst stond de camper al volledig in brand en sloegen de vlammen hoog de lucht in. Door de intensiteit van het vuur werd extra bluswater aangevoerd met een waterwagen van brandweer Gieten. Brandweerlieden kregen het vuur uiteindelijk onder controle.

De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld.


Advertenties

Rustige jaarwisseling in Veendam

Door Hoofdredactie op donderdag, 1 januari, 2026 - 11:41


Foto Dominic Wunderlich

In Veendam is de jaarwisseling rustig verlopen. De brandweer moest wel meerdere keren in actie komen, maar van grote incidenten was geen sprake.

Even voor middernacht ontstond er een schoorsteenbrand in Borgercompagnie. De brandweer van Veendam kreeg daarbij ondersteuning van de ploeg uit Hoogezand. Het vuur was snel onder controle.

Aan de Schipperstraat in Veendam moesten brandweerlieden uitrukken nadat bosschages in brand waren gevlogen. Aan de Vredenrustlaan werd afval in brand aangetroffen en geblust.

Rond 05:00 uur brak er brand uit in een schuurtje bij een woning aan de Platinalaan. Ook deze brand was snel onder controle.

Daarnaast werd de brandweer van Veendam in de nacht ingezet bij een grote woningbrand in Nieuwe Pekela. Rond 02:15 uur ontstond aan de Lindenlaan brand in het dak van een woning, waarna het vuur snel oversloeg naar meerdere huizen. Alle bewoners konden op tijd worden geëvacueerd. Veendam leverde de hoogwerker en het grootwatertransport, samen met eenheden uit Oude en Nieuwe Pekela, Winschoten en de drone-eenheid uit Winsum.

Advertenties

112

Brandweer Veendam rukt uit voor brand in bijgebouw

Door Hoofdredactie op donderdag, 1 januari, 2026 - 10:55

In de vroege ochtend van nieuwjaarsdag is de brandweer van Veendam rond 04:53 uur gealarmeerd voor een brand in een bijgebouw aan de Platinalaan. Het ging om een vrijstaand bijgebouw achter een woning.

Toen de brandweer arriveerde, was er sprake van een brand die zich in het bijgebouw had ontwikkeld. De ploeg had het vuur snel onder controle, maar moest wel delen van het gebouw openbreken om goed bij de brandhaarden te komen en uitbreiding te voorkomen.

Over de oorzaak van de brand is op dit moment nog niets bekend. De brandweer keerde na de nacontrole terug naar de kazerne.

112

NL-Alert waarschuwt voor overbelasting 112

Door Hoofdredactie op donderdag, 1 januari, 2026 - 00:42

In de eerste minuten van het nieuwe jaar is in heel Nederland een NL-Alert uitgezonden vanwege extreme drukte bij alarmnummer 112. Ook in Veendam en omgeving werd het bericht op telefoons ontvangen.

De waarschuwing is duidelijk: bel alleen 112 bij levensbedreigende situaties. Voor niet-spoedeisende meldingen is het advies om alternatieve nummers te gebruiken. Wie de politie nodig heeft zonder spoed, kan bellen met 0900‑8844. Voor niet-dringende brandweerzaken is 0900‑0904 beschikbaar.

Het NL-Alert werd verzonden op nieuwjaarsnacht om 00.28 uur en roept op tot verstandig gebruik van de noodlijnen. Meer informatie is te vinden op www.nederlandveilig.nl/noodnummers.

112

Brandweer Veendam rukt uit voor schoorsteenbrand in Borgercompagnie

Door Hoofdredactie op donderdag, 1 januari, 2026 - 00:29

Door Marcel Klip (112hoogezand.nl)

De brandweer van Veendam is oudjaarsavond om 23.39 uur samen met de ploeg uit Hoogezand uitgerukt voor een melding van een schoorsteenbrand aan de Borgercompagniesterweg in Borgercompagnie. Bij aankomst bleek de situatie al grotendeels onder controle.

De brandweer van Veendam heeft met behulp van de hoogwerker de schoorsteen gecontroleerd en geveegd om zeker te zijn dat er geen restanten meer brandden. Nadat alles veilig was verklaard, konden de ploegen weer terugkeren naar de kazerne.