Overslaan en naar de inhoud gaan

Hannah wint Odd Fellows Jeugdprijs 2024

Door op vrijdag, 22 maart, 2024 - 12:01

Winklerprins_OddFellows_maart2024.PNG
Sari Schott, Hannah Straat (winnaar) en Eva Stuut | Foto Winkler Prins

In de veenborg Welgelegen te Sappemeer is deze maand de Odd Fellows Jeugdprijs uitgereikt aan Hannah Straat. De leerling van Winkler Prins uit Veendam presenteerde op uitstekende wijze haar essay met als titel “Een roep om verandering in de strijd tegen armoede”.

Essaywedstrijd
De Odd Fellow Jeugdprijs is een essaywedstrijd voor leerlingen uit klas 5 van het vwo. Middelbare scholen uit district Groningen Zuidoost zijn gevraagd om de essaywedstrijd bij hun leerlingen onder de aandacht te brengen en hen te begeleiden bij het maken van een essay. De oproep resulteerde in een aantal essays die ter beoordeling aan een vakjury zijn voorgelegd. Uiteindelijk werden er drie kandidaten geselecteerd voor de finale. Sari Schott, Hannah Straat en Eva Stuut presenteerden tijdens die finale hun essays over het werk, de thema’s en de toekomst van de Verenigde Naties aan de leden van de plaatselijke loge en vele andere enthousiaste aanwezigen.

Odd_Fellows_jeugdprijs_2024.jpg
Hannah (rechts) wint de Odd Fellows Jeugdprijs 2024 | Foto Winkler Prins

Drie finalisten van Winkler Prins
Jeffrey Barth, docent Nederlands bij Winkler Prins, licht toe: “Bijzonder aan de editie van dit jaar was dat alle drie de finalisten leerlingen zijn van Winkler Prins uit Veendam. Hoewel het schrijven van een essay op onze school geen onderdeel is van het onderwijsprogramma, sluit het naadloos aan bij het vak Nederlands waarbij schijven een belangrijk onderdeel is. De wedstrijd is een inspirerende uitdaging voor onze leerlingen waarmee ze ook nog eens een geweldige prijs kunnen winnen. Namens het docententeam van Winkler Prins kan ik dan ook zeggen dat we ontzettend trots zijn op Sari, Hannah en Eva. Wij wensen Hannah ontzettend veel plezier met haar prijs, een reis van twee weken met een internationaal jongerengezelschap naar IJsland en de Verenigde Staten, inclusief een bezoek aan de Verenigde Naties. We zijn nu al benieuwd naar haar verslag over deze bijzondere ervaring”.