Overslaan en naar de inhoud gaan

ParkstadVeendam.nl

Advertentie

Romein Toekomst Cup brengt topjeugdwielrennen naar Veendam

Door Hoofdredactie op dinsdag, 3 maart, 2026 - 08:11

Door Peter Panneman

Veendam staat op zaterdag 7 maart 2026 volledig in het teken van jeugdwielrennen van nationaal niveau. Stormvogels Veendam organiseert samen met Courage Events de Romein Toekomst Cup 2026, een dagvullend wielerevenement met vier wedstrijden voor nieuwelingen en junioren, zowel meisjes als jongens. De koers wordt verreden op een 13 kilometer lange omloop met start en finish aan de Vosseveld/Zuid­erweg in Veendam.

De omloop voert door het open landschap tussen Veendam en Meeden, een gebied dat bekendstaat om zijn lange rechte wegen en windgevoelige polderstukken. De ronde loopt onder meer via de Korte Akkers en de Emergoweg en keert vervolgens terug richting Veendam voor de finishpassage.
Het parcours is vlak en overzichtelijk, maar door de open omgeving kunnen wind en hoge snelheden de koers zwaar maken. Voor jonge renners is dit een ideale plek om koersinzicht, positionering en samenwerking in waaiers te testen.

Aanwonenden langs het parcours worden vooraf per brief geïnformeerd over de doorgang van de wedstrijden en de verkeersmaatregelen.

De volledige technische gids van de organisatie is hier te vinden: courage-events.nl

Wedstrijdprogramma

  • 09:00 uur - Nieuwelingen jongens
  • 11:00 uur - Junioren mannen
  • 14:00 uur - Nieuwelingen meisjes
  • 15:30 uur - Junioren vrouwen

NL Onderdeel van landelijke competitie
De Toekomst Cup 2026 bestaat uit veertien wedstrijden verspreid door het land. De competitie biedt jonge talenten een mix van omlopen, (klim)criteriums, tijdritten en baanwedstrijden. De ronde in Veendam vormt een belangrijk onderdeel van deze reeks en trekt jaarlijks veelbelovende renners uit heel Nederland.

Advertenties

Kopje koffie en gesprek op het Veenlustplein trekt veel Veendammers

Door Hoofdredactie op maandag, 2 maart, 2026 - 10:23

GemeenteBelangen Veendam kijkt terug op een geslaagde actiedag op zaterdag 28 februari. Op het Veenlustplein ging de partij op een laagdrempelige manier in gesprek met inwoners. Bezoekers konden aanschuiven voor koffie, popcorn of poffertjes, terwijl kinderen zich vermaakten bij de activiteiten.

De partij gebruikt deze ontmoetingen om te horen wat er speelt in de wijken en dorpen. Waar GemeenteBelangen normaal met de herkenbare gele bakfiets door Veendam trekt, stond dit keer een grote tent centraal op het plein. Volgens lijsttrekker Martine Zweerts de Jong draait het vooral om een open sfeer: “We willen er simpelweg zijn voor de mensen. Of je nu komt voor een gesprek of alleen voor een kop koffie, alles is goed.”

Door de positieve reacties is GemeenteBelangen ook op zaterdag 7 en 14 maart opnieuw aanwezig op het Veenlustplein, telkens van 10.00 tot 17.00 uur. Voor kinderen worden elke week andere springkussens en activiteiten georganiseerd. Inwoners zijn van harte welkom om even binnen te lopen voor een praatje en iets lekkers.

Advertenties

Veendam prominent betrokken bij nieuw kippenverblijf Burcht Wedde

Door Hoofdredactie op maandag, 2 maart, 2026 - 10:08

Foto's Fotografie Jan en Catharina Glazenburg

Bij Burcht Wedde is zaterdag onder grote belangstelling het nieuwe kippenverblijf in gebruik genomen. Het stijlvolle hok kreeg een plek in de borgtuin van het historische kasteel en kwam tot stand dankzij brede regionale steun, waarbij de Odd Fellows uit Sappemeer, Veendam en Winschoten een belangrijke rol speelden.

Voor Frank Ferrari, initiatiefnemer van het Kinderhotel, ging hiermee een langgekoesterde wens in vervulling. Het verblijf biedt de kippen een veilige plek en verrijkt de ervaring van de honderden kinderen die jaarlijks in de burcht verblijven. Zij krijgen hier een zorgeloze midweek of weekend, mogelijk gemaakt door vele vrijwilligers.

De bouw van het hok werd uitgevoerd door vrijwilligers van de historische Scheepswerf Wolthuis uit Sappemeer, die maandenlang aan het ontwerp werkten. Inmiddels heeft een toom Groninger Meeuwen zijn intrek genomen, een hoenderras dat goed past bij de uitstraling van de burcht. Ferrari kijkt ernaar uit hoe kinderen straks s ochtends een warm, vers gelegd eitje uit het hok kunnen halen, een kleine maar blijvende herinnering aan hun verblijf.

Judo 53 Graden Noord schittert op NK -21

Door Hoofdredactie op maandag, 2 maart, 2026 - 10:00

De judoka’s van Judo 53 Graden Noord hebben tijdens het NK -21 jaar een indrukwekkende prestatie neergezet. Met twaalf deelnemers aan de start en maar liefst zeven podiumplaatsen bewees de club opnieuw tot de nationale top te behoren.

In de klasse -57 kg kroonde Elise Rustige zich overtuigend tot Nederlands kampioen. Na een schitterende score in de halve finale besliste zij ook de eindstrijd met twee sterke punten.

Bij de heren lieten Luca Richardson, Leon Fransens en Steyn Oldenhof in de voorronden ijzersterk judo zien. Met fraaie ippons plaatsten zij zich voor de finales. In bijzonder spannende eindpartijen viel het verschil telkens minimaal uit, waardoor het drietal uiteindelijk een knappe zilveren medaille veroverde.

Het brons was voor Robin Hoekstra, die met drie overtuigende scores de strijd om de derde plaats naar zich toetrok. Ook Yael Schipper en Maaike Hoogeveen pakten een bronzen plak na sterk optreden in hun categorie.

De coaches spreken van een uitzonderlijke teamprestatie. Voor een relatief kleine vereniging is het aantal judoka’s dat op dit niveau meedraait bijzonder groot. De intensieve trainingsweken en toewijding van de juniorengroep betalen zich zichtbaar uit.

Toekomst Avondvierdaagse Veendam 2026 onder druk

Door Hoofdredactie op zondag, 1 maart, 2026 - 14:07

Tekort aan verkeersregelaars bedreigt voortbestaan evenement

De Avondvierdaagse Veendam maakt zich op voor een nieuwe editie. Van 8 tot en met 12 juni 2026 trekken opnieuw honderden wandelaars door de straten, dit jaar in het feestelijke thema ‘Glitter & Glamour’. De inschrijving is geopend en de organisatie kijkt ernaar uit om Veendam weer in beweging te brengen. Toch hangt er een donkere wolk boven het evenement: de toekomst staat onder druk.

Kritiek tekort aan verkeersregelaars
De organisatie luidt de noodklok. Zonder voldoende verkeersregelaars kan de Avondvierdaagse niet veilig worden georganiseerd. Al jaren is het een uitdaging om de cruciale verkeerspunten bemand te krijgen. Deze vrijwilligers zijn essentieel voor de veiligheid van deelnemers, ouders en toeschouwers.

“Het lukt ons dit jaar waarschijnlijk nog net om de 5 en 10 kilometerroutes veilig te organiseren,” aldus de organisatie. “Maar als het tekort verder oploopt, moeten we volgend jaar misschien terug naar alleen een 5 kilometerroute. En in het uiterste geval… moeten we stoppen.”

Oproep aan scholen, verenigingen en inwoners
Om het evenement te behouden, doet de organisatie een dringende oproep aan scholen, sportclubs, verenigingen en inwoners. Iedereen die een paar avonden wil helpen, kan het verschil maken en ervoor zorgen dat de Avondvierdaagse ook in de toekomst kan blijven bestaan.


Aanmelden als verkeersregelaar kan via:
verkeersgroep@avond4daagseveendam.nl


Inschrijven voor deelname
Wandelaars kunnen zich inschrijven via: www.avond4daagseveendam.nl


Vragen?
info@avond4daagseveendam.nl  
06-102 180 84